roku.           
O Firmie Warsztat wtryski Sklep


Stanowisko 3 fazy regeneracji wtryskiwaczy Common Rail Bosch

        Stół montażowy wykonany jest ze stali nierdzewnej, wyposażony jest w specjalistyczne imadło firmy Bosch, na którym wykonuje się kalibrację i montaż wtryskiwacza. Stanowisko wyposażone jest w komputer z aktualną bazą danych wtryskiwaczy produkowanych przez firmę Bosch oraz oprogramowaniem do sterowania cyfrowym kluczem dynamometrycznym.
        Aby proces kalibracji i montażu wtryskiwaczy odpowiadał jakościowo produkcji nowych wtryskiwaczy w fabrykach firmy Bosch, stanowisko zostało wyposażone w skomplikowany zestaw specjalistycznych narzędzi kalibracyjnych, które obsługiwane są za pomocą elektryczno-paneumatycznych urządzeń sterujących. Zestaw tych narzędzi umożliwia kalibrację elementów wtryskiwacza z dokładnością do 0,001 mm, co pozwala nam na wymianę dowolnego elementu każdego dostarczonego do regeneracji wtryskiwacza. Stanowisko dodatkowo zostało wyposażone w specjalistyczny zasilacz laboratoryjny, komputerowo sterowany cyfrowy czujnik zegarowy oraz prasę montażową.
        Aby móc prawidłowo naprawić każdy dostarczony wtryskiwacz, potrzebne są elementy regulacyjne. Stół zawiera kompletny zestaw elementów regulacyjnych do wszystkich typów elektromagnetycznych wtryskiwaczy osobowych i ciężarowych. Dopiero tak wyposażone stanowisko pozwala nam na naprawę dowolnego wtryskiwacza i udzielenie gwarancji jego poprawnej pracy.

Ustawiamy:
- skok kulki wtryskiwacza,
- siłę odziaływania cewki,
- dawkę wtrysku biegu jałowego,
- dawkę wtrysku przy częściowym obciążeniu,
- dawkę wtrysku przy maksymalnym obciążeniu,
- dawkę pilotażową.Zdjęcia przedstawiające niektóre z elementów wyposażenia stanowiska.Copyright ©  by Paweł Janusz. All rights reserved.