roku.           
O Firmie Warsztat wtryski Sklep

Najczęstsze pytania klientów

       Jak długo wytrzyma spawana głowica ?

       Chcąc być uszczypliwym można by powiedzieć, że tak długo wytrzyma jak długo sprawny będzie układ chłodzenia głowicy i auto będzie użytkowane zgodnie z przeznaczeniem.
       Wracając do meritum sprawy stan ten można by porównać do usługi dentystycznej. Dobry dentysta tak naprawi zęba, że służy on latami bez zauważalnej różnicy. Jednak aby tak się mogło stać musi używać najlepszych materiałów i zastosować odpowiedni proces naprawy. Sytuacja z głowicami ma się prawie identycznie. Do naprawy głowic używamy najlepszych materiałów renomowanych firm, które zapewnią odpowiednia trwałość i żywotność spoinie. Z reguły spoina posiada wyższą wytrzymałość niż rodzimy materiał, co gwarantuje, że miejsce te nie będzie osłabione.
       Podczas uszkodzenia głowicy dochodzi nie tylko do pęknięcia płaszcza wodnego, ale także do zniekształcenia całego korpusu w wyniku jego nadmiernego nagrzewania się. Odkształceniu ulegają płaszczyzna styku głowicy z blokiem, liniowość wałka rozrządu czy centryczność gniazd w stosunku do prowadnic. Aby taka głowica nadawała się do ponownego użycia musi przejść kompleksową naprawę, w której usunie się wszystkie skutki awarii. Tylko tak naprawiona głowica i sprawne inne podzespoły silnika dadzą nam gwarancję długiego użytkowania.
        Z relacji naszych klientów wiemy, że samochody w których naprawialiśmy ten podzespół ( są one serwisowane w jednym warsztacie ) uzyskują przebiegi powyżej 100 000 km ( udokumentowany rekordzista 180 000km - BMW 2,4TD ). Najczęściej klienci sprzedają auta, nie widząc co sie dzieje z nimi dalej, gdyż tak jak każda rzecz po prostu sie znudziły.
       Z naszego doświadczenia wynika, że dobrze i kompleksowo zregenerowana głowica może służyć nam bardzo długo. Warunkiem jej niezawodnej pracy jest usunięcie wszystkich przyczyn, które do tej awarii doprowadziły. Jeżeli tych przyczyn się nie usunie to nawet gdy założymy fabrycznie nową głowicę to i tak ona pęknie. Sumując można powiedzieć, że dobrze zregenerowana głowica powinna posiadać wszystkie cechy głowicy nowej.Copyright ©  by Paweł Janusz. All rights reserved.