roku.           
O Firmie Warsztat wtryski Sklep

Najczęstsze pytania klientów

         Ile kosztuje naprawa ?

        W czasach gdy koszty odgrywają dużą rolę jest to sztandarowe pytanie na, które nie możemy udzielić odpowiedzi bez zweryfikowania uszkodzeń głowicy. To tak jakby państwo zadzwonili do lekarza i zapytali się go "Czy jest mnie pan w stanie wyleczyć ?". Nikt nie poda ceny nie znając zakresu uszkodzeń tego podzespołu i sposobu w jaki klient chce go naprawić.
        W naszej firmie praktykujemy następujący tok określania kosztów. Dostarczona do naszej firmy głowica jest sprawdzana na szczelność płaszcza wodnego. Podczas tego procesu określamy czy głowica (korpus) jest uszkodzony czy cały. Jeżeli głowica jest cała to następnie sprawdzamy szczelność i zużycie zaworów, co pozwoli nam na określenie kosztów naprawy poprzez ewentualną wymianę uszkodzonych mechanicznie części.
        Jeżeli zaś głowica jest pęknięta i wymaga spawania to naprawa jest uzależniona od sposobu regeneracji. Albo klient decyduje się na naprawę ekonomiczną , albo kompleksową. W zależności od tego podejścia możemy ustalić koszty. Przy regeneracji kompleksowej koszt jest stały (ustalony od typu głowicy), zaś w ekonomicznej zależy od zużycia głowicy. Czasami na oko widać, że regeneracja ekonomiczna wcale nie musi taka być jakby nazwa wskazywała. Wynika to z tego jak duże uszkodzenia są w głowicy. Wtedy sugerujemy klientowi aby spawać głowicę kompleksowo.Copyright ©  by Paweł Janusz. All rights reserved.