roku.           
O Firmie Warsztat wtryski Sklep

Najczęstsze pytania klientów

        Niesprawny silnik, a w szczególności uszkodzona głowica to przyczyna wielu rozterek, utrata możliwości zarobkowania czy upragnionego wypoczynku. Bez tej, jakże ważnej części, silnik staje sie bezużyteczny. Jeżeli zdecydują się Państwo na naprawę głowicy i kontatują się z nami, to zawsze padają pytania, z jednej strony oczywiste, z drugiej zaś trudne do precycyjnego ustosunkowania się, gdyż naprawa zależy od bardzo wielu czynników.
        Niektóre pytania w rozmowie telefoniczne padają nader często i dlatego postanowiliśmy je tu zamieścić aby przeglądając nasz serwis uzyskali państwo natychmiastową odpowiedź.

        Jak długo potrwa naprawa ?

        Czas naprawy głowicy jest uzależniony od uszkodzeń jakich doznał ten podzespół. Jeżeli głowica została uszkodzona w wyniku awarii rozrządu, to taka naprawa trwa 1-2 dni. Jest to uzależnione od tego czy w danej chwili posiadamy części zamienne w swoim magazynie-sklepie, czy musimy je ściągnąć z hurtowni. Czasami ten okres może się wydłużyć jeżeli części są trudno osiągalne i trzeba je zamówić, na przykład u dealer'a.
        Jeżeli zaś głowica doznała uszkodzenia korpusu to zależy to od przyjętego sposobu naprawy. W naszym zakładzie, ze względu na życzenie klientów, rozróżniamy dwa rodzaje napraw. Naprawa ekonomiczna to taka w której naprawia się korpus tylko tam gdzie jest pęknięty do płaszcza wodnego. Często sie zdarza, że głowica jest spawana kilka razy, gdyż zamyka się po kolei poszczególne pęknięcia, aż do momentu gdy głowica nie wykazuje nieszczelności. Taki proces naprawy niejednokrotnie jest droższy niż spawanie kompleksowe, gdyż wymaga kilkukrotnego sprawdzania i powtórnych spawań. Jest on trudny do przewidzenia i wacha się od 2-5 dni roboczych.
        Innym podejściem do naprawy, przez nas polecanym, jest spawanie kompleksowe. Spawamy wszystkie pęknięcia, które są zauważalne w głowicy po sprawdzeniu, także te, które nie wykazują jeszcze nieszczelności. Taki proces trwa u nas około 3-4 dni roboczych w efekcie jest dużo tańszy, gdyż większość potencjalnych pęknięć jest likwidowana za pierwszym razem.
        Jeżeli podczas spawania, szczególnie trudno dostępnych miejsc, występują jakieś kłopoty klient jest natychmiast informowany, że naprawa staje się niemożliwa i zalecamy poszukiwanie innej głowicy.Copyright ©  by Paweł Janusz. All rights reserved.