roku.           
O Firmie Warsztat wtryski Sklep


Historia powstania Naszej Firmy

       Każda firma czy zakład ma swoją historię, która obrazuje jej istnienie w gospodarce rynkowej. Jedne firmy powstają w garażu, inne zaś w wyniku wymyślnych porozumień czy połączeń. Nasza firma zalicza się raczej do tych pierwszych i w jej historii możemy wyróżnić trzy etapy

       Etap I - Powstanie firmy 1996-2001

       Wszystko to zaczęło się po koniec 1995 roku. Troje ludzi pracujących na Politechnice Koszalińskiej w różnych branżach połączyło swoje umiejętności i podjęło decyzję o utworzeniu firmy, której głównym zadaniem miało być naprawienie aluminiowych korpusów głowic do silników. W tym czasie był to jedyny sposób na przywrócenie sprawności samochodu, gdyż brakowało tych elementów na rynku części wtórnych. Po ustaleniu sposobu funkcjonowania otwieramy w 1996 roku firmę pod nazwą PAS-MET s.c. Firma mieści się w małym budynku zajmując jedno wyremontowane pomieszczenie, w którym odbywały się wszystkie procesy technologiczne. Początki zawsze bywają trudne, więc traktujemy tę działalność, jako dodatkową i prowadzimy ją popołudniami. Świadczymy usługi wyłącznie dla warsztatów samochodowych, więc godziny naszej pracy bardzo im odpowiadają.
       W roku 1998 powiększmy Naszą firmę adaptując dodatkowe pomieszczenie i przeprowadzamy reorganizację, wynikiem, której jest uruchomienie dodatkowych usług. Wraz z nadejściem roku 2000 firma zmienia godziny funkcjonowania. Nie pracujemy już tylko popołudniami, lecz także w godzinach pracy warsztatów samochodowych.
       Wraz z końcem roku 2001 odchodzi jeden z założycieli spółki PAS-MET s.c. Jest to ostatni rok, w którym firma działa pod starą nazwą.

       Etap II - Nowa-stara firma 2002-2008

       Nowy rok przyniósł nowe wyzwania. Firma zmienia swoją nazwę i od tej pory funkcjonuje, jako AP MOTOR s.c.. Realizujemy wcześniejsze plany i rozbudowujemy budynek powiększając go o dodatkową halę, która będzie przeznaczona na specjalistyczną spawalnię.
       W roku 2003 zatrudniamy pracowników i przekształcamy nasz magazyn w sklep z częściami do silników.
       W roku 2005 nawiązujemy współprace z firmą CER MOTOR z Warszawy i otwieramy ich filię w Koszalinie. W następnym roku uruchamiany nasz serwis WWW i wprowadzamy produkt pod nazwą "głowica na wymianę". Wielu mechaników jest bardzo zainteresowanych tą propozycją, która znacznie skraca czas naprawy samochodów w ich warsztatach.
       Pod koniec roku 2008 na zasłużoną emeryturę odchodzi główny założyciel firmy. Firma zostaje zmuszona do zmiany statusu ze spółki cywilnej na firmę jednoosobową. Nazwa firmy zostaje jednak zachowana.

       Etap III - Kontynuacja działalności firmy 2009-

       Od tego roku firma działa pod nazwą AP MOTOR Paweł Janusz. Kontynuujemy rozbudowę, powiększając firmę o kolejne pomieszczenia stanowiące zaplecze socjalno-administracyjne.
       W roku 2010 zostaje podjęta decyzja o rozszerzeniu działalności o naprawę wtryskiwaczy. W tym celu nawiązujemy współpracę z firmą Gładysek BOSCH serwis z Krakowa wynikiem, której jest otwarcie w grudniu 2010 roku specjalistycznej pracowni naprawy wtryskiwaczy. Od tego momentu naprawiamy głowicę i wtryskiwacze silnikowe.
       W roku 2011 wprowadzamy produkt o nazwie "wtryskiwacz na wymianę".Copyright ©  by Paweł Janusz. All rights reserved.